ВИРОЩУВАННЯ КАБАЧКА ЗА УЩІЛЬНЕНИХ ПОСІВІВ

Автор(и)

  • О. Л. Семенченко ДДС ІОБ НААН
  • В. Ф. Заверталюк ДДС ІОБ НААН
  • В. П. Богданов ДДС ІОБ НААН

Ключові слова:

кабачок, ущільнені посіви, буряк столовий, пучкова продукція, кукурудза цукрова, якість

Анотація

Кабачок - особлива овочева культура, він у будь-якому вигляді сприяє покращенню травлення та має безліч лікувальних властивостей, крім того, кабачок - дієтичний продукт (користь кабачка не залежить від кольору і сорту, а полягає його калорійності).Метою даних досліджень була розробка елементів технології вирощування екологічно чистої овочевої продукції.Головним завданням було визначення оптимальних площ живлення за вирощування кабачка в ущільнених посівах.Актуальність досліджень полягає в одержанні екологічно безпечної якісної овочевої продукції, що відповідає вимогам ЄС. Дана технологія придатна для використання в дрібних господарствах різних форм власності.За ущільнення посівів можливо застосовувати механізований догляд і навіть застосування засобів контролю бур'янів, хвороб та шкідників.Стаття присвячена дослідженням з вирощування кабачка за ущільнення його посівів та підбору оптимальних культур, які здатні формувати врожаї не погіршуючи якості один одного. У роботі науково обґрунтовано та доведено доцільність ущільнення кабачка буряком столовим на пучкову продукцію (за схеми сівби 140х6). Встановлено, що сівба столового буряку у міжряддя кабачка за дотримання технології вирощування сприяє зростанню загального врожаю на 7,7 т /га, одночасно підвищується економічна ефективність такого виробництва за рахунок зростання до 191 % рівня рентабельності (що на 20 % порівняно з контролем) та чистого прибутку на 22 тис. грн./га. На основі проведених досліджень встановлено оптимальні густоти вирощування основної культури та її ущільнювача кабачок - 5 - 10 тис. рослин/га, буряк столовий - 106 тис. рослин / га).

Посилання

Семенченко О. Л. Продуктивність картоплі у двоврожайній культурі та повторних овочевих рослин літніх строків сівби на зрошенні дощуванням в умовах північного Степу України. Вісник Львівського НАУ. Львів, 2013. №17 (2). С. 110 - 116.

Недбал Р. Ф., Немтинов В. І. Вплив ущільнювачів на врожайність насіння листової петрушки: Таврійський науковий вісник, Вип 39, Херсон, 2005. 167 с.

Уманський період наукової та організаційної діяльності В. Ф. Пересипкіна. URL: http://dnsgb.com.ua/search.html (дата звернення 10.03.2019).

Бондаренко Г. Л., Яковенко К. І. Методика дослідної справи в овочівництві і баштанництві. Харків: Основа, 2001. 369 с.

Белик В. Ф. Методика опытного дела в овощеводстве и бахчеводстве: Москва: ВО «Агропромиздат», 1992. 318 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-05-03