ВОЛОГІСТЬ ҐРУНТУ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗАСТОСУВАННЯ АБСОРБЕНТУ ЗА ВИРОЩУВАННЯ МІСКАНТУСУ ГІГАНСЬКОГО
Ключові слова:
абсорбент, гранули, гель, вологість ґрунту, фази росту і розвитку, строки садіння, період вегетаціїАнотація
У статті висвітлені питання вологозабезпечення рослин міскантусу залежно від застосування абсорбенту MaxiMarin в період садіння ризом.Встановлено, що внесення абсорбенту у ґрунт перед садінням ризом сприяло кращій забезпеченості рослин вологою. В усіх фазах росту і розвитку рослин вологість ґрунту у варіанті з використанням абсорбенту була достовірно вищою порівняно з контролем - без застосування абсорбенту за обох строків садіння. Істотної різниці з вологості грунту залежно від видів абсорбенту не виявлено, але доцільно зазначити, що за внесення гранул абсорбенту вологість грунту була істотно вищою порівняно з контролем, а замочування ризом в гелі не забезпечило достовірного підвищення вологості порівняно з контролем, спостерігалася лише тенденція її підвищення. За роками досліджень та фазами росту і розвитку міскантусу фактор «абсорбент» по різному впливав на вологість грунту. Але за дефіциту вологи у фазу виходу в трубку 2017 р. вплив цього фактору був найбільшим - 61%.За другого строку садіння, коли середня добова температура повітря становила 10 °С і більше, грунт добре прогрітий, а вміст вологи був нижчим, ніж за першого строку садіння краще проявилася ефективність абсорбенту. В усі фази росту та розвитку міскантусу вологість грунту істотно була вищою за другого строку садіння, порівняно з першим строком. Внесення абсорбенту MaxiMarin у грунт перед садінням ризом сприяло кращій забезпеченості рослин вологою не лише в першому році вегетації, а і в другому. В усіх фазах росту і розвитку рослин вологість ґрунту за внесення гранул абсорбенту в грунт та спільного застосування гранул і гелі абсорбенту вологість ґрунту була достовірно вищою порівняно з контролем - без застосування абсорбенту за обох строків садіння.
Посилання
Вирощування зернових культур. 2017. URL: http://www.maximarin. com/index.php/uk/novyny-kompanii/38-viroshchuvannya-zernovikh-kultur
Повышайте урожайность растений при помощи Теравет - суперабсорбент, который восстанавливает почву и сохраняет влагу. URL file:///C:/Users/Админ/Downloads/Абсорбент%20Теравп"%20Повышайте%20урожайность%20растений%20при%20помощи%20Те.
Генсицький М. В. Використання суперабсорбентів для поліпшення екологічних характеристик ґрунту URL http://www.zoology.dp.ua/z15_013.html
Горобець А.М., Мороз О.В., Смірних В.М. та ін. Використання супеабсорбенту «Максимарин» для покращення вологозабезпечення буряків цукрових. Цукрові буряки. 2013. № 3. С. 20-22.
Савчук Ю.О. Продуктивність та якість технічного сорту винограду в залежності від агротехнічних заходів при садінні виноградних насаджень. Наукові праці Одеського державного аграрного університету. URL http://base.dnsgb.com.ua/flles/journal/Vinogradarstvo-i-vinorobstvo_Odessa/2016_53/ViV-53_186-190.pdf
Зеленянська Н. М. Субстрати для стратифікації щеп винограду. URL І1ttp://dspace.oneu.edu.ua/jspш/bitstream/123456789/3051/1/Субстрати%20 для%20стратифікації%20щеп%20винограду.
Моргун І.А. Вирощування міскантусу для отримання садивного матеріалу в умовах краплинного зрошення Збірник наукових праць Уманського національного університету садівництва: збір. наук. досліджень. Умань: ВПЦ «Візаві», 2015. Вип. 84. С. 204-209.
Улянич О., Воробйова Н., Наумчук В. Урожайність картоплі ранньої залежно від сорту та застосування абсорбентів. Вісник Львівського національного аграрного університету. Агрономія, 2015. № 19. С. 48-54.
Багай Т. І. Вплив максимарину на ріст, розвиток та зернову продуктивність бобів кормових в умовах Західного Лісостепу України. URL file:///C:/Users/%D0%90%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BD/Downloads/Vsna_agro_2016_2_36.pdf.
Номі І.Б., Петерсен К.К. Регенерація рослин різних видів Miscanthus. Рослинні клітини, тканини та органи. 1996. №45. С.5-7.
Ковальчук В.П., Васильев В.Г., Бойко Л.В., Зосимов В.Д. Сборник методов исследования почв и растений. Киев. Труд-ГриПол-ХХІ вік, 2010. 252 с.
Доспехов Б.А. Методика полевого опыта. Москва. Колос, 1979. 336 с.