ВПЛИВ ГІБЕРЕЛІНУ НА ПРОЯВ АПОМІКСИСУ У ЧЕРЕШНІ
Ключові слова:
черешня, дюки, самоплідність, апоміксис, ГіберелінАнотація
Вирішення проблеми регулярного плодоношення шляхом створення самоплідних сортів дасть можливість отримувати плоди черешні, зав'язування яких мало, а в деяких випадках і зовсім не залежить від запилення. Для визначення самоплідності досліджуваних сортів черешні шляхом апоміксису використовувались індивідуальні ізолятори з агроволокна. Також проводилось дослідження впливу Гібереліну (50 мг/л) на здатність зав'язувати плоди у самобезплідних і частково самоплідних сортів. У результаті дослідження дю к Іванівна проявив високу здатність зав'язувати плоди шляхом апоміксису (60,42%). Це приблизно на 10% більше, ніж при вільному запиленні. У самобезплідних і частково самоплідних сортів Гіберелін дає можливість отримувати близько 26,28-37,5% апоміктично зав'язаних плодів. Крім того, він підвищує вміст Р-активних речовин і антоціанів у даних плодах, що підвищує їхні лікувально-профілактичні особливості. Це дасть можливість створювати односортні насадження черешні незалежно від того самоплідний сорт чи самобезплідний, адаптований він до місцевості вирощування чи ні.
Посилання
Кобель Ф. Плодоводство на физиологической основе / Ф. Кобель - М.: ГИСЛ, 1957. - 375 с.
Дерфлинг К. Гормоны растений. Системный подход: Пер. с англ. - М.: Мир, 1985. - 304 с.
Чайлахян, М.Х. Гиббереллин растений / М.Х. Чайлахян // Инструкция по испытанию и применению гиббереллинов на культурных растениях. - М.: Изд-во АН СССР, 1961. - 98 с.
Гамбург, К.З. Физиология действия гиббереллина на вегетативный рост растений / К.З. Гамбург // Регуляторы роста и рост растений. - М.: Наука, 1964. - С. 3-52.
Причко, Т. Влияния обработок Гиббереллином на урожайность и качество плодов / Т. Причко, Е. Алехина // Плодоводство и виноградарство Юга. - 2014. - №28(04). - С. 2-9.